O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

Návod na manuál ŠKOLA STŘIHU

5. září 2016 v 22:02 | STŘIHY OTYLKA |  ŠKOLA KONSTRUKCE STŘIHU
KATEGORIE STŘIHU:
Ve snaze pomoci začátečníkům toužícím se naučit konstrukci střihu postupně zpracovávám jednotlivé typy oděvů do jednoduchých tabulí s nákresy postupu prací na střihu. Na první tabuli jsou zakresleny jednotlivé přímky s názvy používanými při krejčovských konstrukcích střihů.
Na dalších tabulích se opět jednoduchou formou dozvídáte postup prací, jednotlivé kroky jsou očíslovány a čáry i vzorce barevně přízpůsobeny.
Každý střih má podle náročnosti a množství kroků různý počet výukových tabulí, jež jsou opět očíslovány tak, aby nedošlo k jejich záměně. Vzhledem k tomu, že nejsou v dokumentu PDF, ale ve fetografiích ve formátu JPG, doporučuji pracovat s jejich kopiemi, do kterých můžete vkládat vlastní text. Jednotlivé tabule se dají i tisknout.
Krejčovské konstrukce střihů oplývají velkým množstvím údajů i vzorců, které jsem zpracovala v tabulce umožňující výpočty v předvolených vzorcích. Opět pracujte pouze s kopií, aby nedošlo k poškození.
Při posílání tabulek se stává, že se uzamknou vůči změnám. Jednoduše zkopírujte celou tabulku do vlastního sešitu a obnovte funkčnosti vzroců tak, že příslušných buňkách je vztažnost buněk. Stačí tuto formuli zkopírovat a přenést do vedlejší buňky (s porušeným vzorcem) s doplněním rovnítka : =.
Pokud bude jakýkoliv problém, kontaktujte mne: strihy.otylka@atlas.cz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama