O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :


*
*

N Á V O D Y

Š I T Í :

návod ŠITÍ: klobouk s dýnkem

5. září 2016 v 23:50 | STŘIHY OTYLKA |  POKRÝVKY HLAVY

volíme na ně materiály podle potřeby a užití: plátno, riflovina, taft, vlna, sukno, plsť, nebo nepromokavé materiály.
části klobouku:
Jednotlivé díly si vystřihneme s 1 cm přídavkem na švy podle střihu. Stříháme-li z lehkého materiálu, střihnete také organtýn.
1. Krempu klobouku střihneme dvojitou, sešijeme po rubu současně s organtinem, obrátíme na líc a kraje prostehujeme, aby byla tvarově stabilnější.
2. Dýnko stříháme z látky i organtinu ze dvou polokruhů a sešijeme je do kruhu po rubu obyčejným švem.
3. Střechu máme rovněž střiženou ze dvou vrstev (počítám i organtýn). Sesadíme k sobě, okraj asi 3mm od okraje spojíme stehovkou a vsadíme do předšitého dýnka. Nakonec vsadíme krempu. Okraje klobouku ostřihneme a celý polotovar vyžehlíme.
4. Stejným způsobem sešijeme k sobě všechny díly podšívky.
5. Lícem k líci vsadíme podšívku do klobouku a pečlivě urovnáme okraje. Prošijeme dolní okraj krempy, ale ponecháme díru na obrácení na líc.
6. Po obrácení pečlivě urovnáme dolní kraj. Dírku sešijeme krytým matracovým stehem a okraj můžeme asi 3 mm od okraje proštepovat.
7. Aby podšívka dobře držela, můžeme ji několika stehy ručně přichytit, nebo proštepovat spojení dýnka s krempou. Pokud zvolíte druhou možnost, všechy vrstvy si pro jistotu spojte ručním prostehováním. Pokud je více vrtev látky, může se stát, že se některá vrstva pohne do strany...
8. Hotový klobouk můžete ozdobit špendlíkem, broží nebo šitou květinou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama