O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: nosítko na miminko

6. září 2016 v 0:06 | STŘIHY OTYLKA |  pro MIMINKA

POPRUHY:
Střih přiložíme na látku a ponecháme 2 cm na švové přídavky. Na popruhy ustřihneme látku po šířce, můžeme tedy využít tedy celých 150 cm jako délku hotového popruhu a 42 cm širokého. Přeložíme napůl a prošijeme na stroji. Hotové popruhy obraíme na líc, šíře hotového popruhu tedy bude cca 20 cm. Při všívání poruhů máme na paměti, že se na zádech budou křížit.
SEDACÍ ČÁST:
Poté nastřihneme vrchní látku na tělo nosítek. Vatelín vystřihneme bez švových přídavků. A samozřejmě nezapomeňte na vnitřní stranu nosítek. Na látkách odšijte záševky na spodní straně nosítek pod zadečkem. Postačí 2 záševky o šíři asi 3 cm.
Obě látky svrchní látky na "tělo" nosítka položíme na sebe lícem na líc. Do rohů vložtíme popruhy (horní naskládané na šířku 10 cm) Na opravdu pevné přišití popruhů obvykle používám entlový šev. Po té ošijeme po obvodu, kromě spodní hrany. Po obrácení na líc vložíme vatelín, dobře urovnáme a sešijeme i spodní hranu.
Po obvodu prošijeme asi 2 cm od okraje tak, aby se do švu přichytil i vatelín, v místech popruhů víckrát. Tím popruhy ještě více zpevníme, aby se látka pod váhou dítěte nevytrhla.
KAPSA:
Kapsu si opět připraváme podle střihu, asi s 1 cm švovými přídavky, obentlujeme a okraje zhneme na rubovou část. Místo zapínání do horního okraje kapsy můžete dát gumičku. Nakonec přišijte kapsu, kterou celou práci prošijete a zpevníte.
Nosítka jsou pohodlná právě pro dostatečnou šíři popruhů, díky kterým se rozloží váha neseného děcka na celá záda a nikde nedřou. Jsou pohodlná i pro mimčo, díky záševkům, které zajistí dostatečný prostor pro nožky a zadeček. Nic není utiskováno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama