O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: spací pytel

6. září 2016 v 0:02 | STŘIHY OTYLKA |  pro MIMINKA

MATERIÁL kojenecký flís, silnější bavlna, manžestr, deka...
STŘIHOVÉ DÍLY:
1 x přední díl
1 x zadní díl
šikmý proužek na lem
POSTUP PRACÍ:
Oděvy ať už jsou jakékoliv se stříhají po osnově - tzn. rovně = rovnoběžně s pevným okrajem látky. Jinak riskujeme, že se deformují vytahováním materiálu - i ten nejpevnější materíál se kosmo bude vytahovat.
Stříháním zešikma jen v případě, že chcete využít nějaký vzor - třeba kostky, proužky, vzor nakoso apd. I tak by se ale pak měl materiál nějak zafixovat proti vytažení - podlepením, podšitím rovně střiženou látkou, podšívkou rovně střiženou, nebo SPECÍÁLNĚ UPRAVENÝM STŘIHEM... apod.
Vypracovaný střih položíme na látku.
Díly vystřihneme s přídavkem na švy 2 cm. Upravíme délku i šířku, vyměříme ramínka a zapínání a upravíme tvar ramenních dílů. Místo pod zapínáním i v místě knoflíkové dírky na ramínkách je třeba vyztužit. Přední a zadní díl přiložíme rubem k sobě. Sešijeme boční díly a dno vaku, obrátíme na líc. Olemujeme horní okraj šikmým proužkem.
Vypracování nášivky:
Na střihu vaku č. 407 je aplikace sovičky.
Podle střihu si vystřihneme tělo sovičky z jednobarevné látky. Pak si vystřihneme jednotlivé malé díly z barevných látek a oboustranného vlizelínu. Na podkladovou látku si podle plánku rozložíme malé díly podložené vlizelínem a žehličkou zafixujeme. Na šicím stroji si nastavíme hustý steh entlu (jako u vyšívání knoflíkových dírek) a přižehlené dílky našijeme. Pokud se aplikace přišívá na pružný materiál, i ten z rubové strany je třeba vyztužit vlizelínem před našíváním aplikace na místě, umístění aplikace. Nakonec přišijeme nášivku na břicho předního dílu a máme spací vak hotový.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama