O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: TĚLÍČKO stojící panenky Otylky

6. září 2016 v 0:21 | STŘIHY OTYLKA |  hračky = PANENKY a ANDĚLKY
Materiál a potřeby:
- střih
- 70 x 60 cm tělového úpletu na tělo a hlavičku
- duté vlákno, nebo jiná vhodná výplň tělíčka a hlavy
- vlnu na vlásky
- jehlu
- nit tělové barvy a barvy očí + černou na řasy
- krejčovský metr
- nůžky

panenka Otylka, FOTONÁVOD
  1. Podle šablony si vystřihněte tělíčko . Můžete na vše použít tělovou barvu, nebo si ušít panenku rovnou "oblečenou". V tom případě na tělíčko použijte vzorovaný trikot (úplet). Celé tělo můžete ušít v ruce, nebo na stroji. Nejvhodnější je speciální jehla do šicích strojů, tzv. stretchová se zakulacenou špičkou, aby nenarušila očka úpletu.
  2. Jako první začneme šít chodidla
  3. pak si podle fotoobrázku 11 ušijeme zbytek tělíčka
  4. obrátíme na líc
  5. vyplníme rounem nejdříve končetiny a řádně upěchujeme. Pokud chceme, aby panenka stála, můžeme jako základ nožiiček použít stočenou pevnější látku obalenou vatou nebo rounem. Tento základ si uděláme delší, aby sahal částečně i do trupu, pokud nám nebude vadit, že panenka nepůjde posadit. Vata se lépe tvaruje do pevného válce. Tento korpus vsunem do ušité hohy a dovyplníme rounem. Pěchujeme opravdu důkladně. Mám vyzkoušeno, že ůplet ještě časem povolí, proto je dobré nechat rozpracované tělíčko odpočinout jeden až dva dny, a pak znovu doplnit výplň a důkladně v končetinách upěchovat. Samotný trup není potřeba tolik plnit, ještě doň přjíde vsadit hlava.
  6. pěchování hlavičky vyžaduje opět pečlivé upěchovávání výplně. Na vnitřní výplň hlavičky jsem použila vatu, která se dá zbalit do pevné kuličky a vsadit do pružného úpletu. Dlouho jsem zkoušela, jaký materiál je nejvhodnější a nejlépe se osvědčila špička liché bílé ponožky (známe naše milované pračky "ponožkožroutky"). Fotoobrázek 15 až 20.
  7. ovázání krku je důležité, aby se hlavička nekývala a dobře držela stabilitu. Do krku se dá opět použít srolovaný korpus s látky a vaty.

VYTVOŘENÍ HLAVIČKY vyžaduje trochu zručnosti a kouzlení s provázkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama