O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: zástěra č. 258 a č. 259

5. září 2016 v 23:59 | STŘIHY OTYLKA |  ZÁSTĚRY
KATEGORIE STŘIHŮ.

Oděvy ať už jsou jakékoliv se stříhají po osnově - tzn. rovně = rovnoběžně s pevným okrajem látky. Jinak riskujeme, že se deformují vytahováním materiálu - i ten nejpevnější materíál se kosmo bude vytahovat.
Stříháním zešikma jen v případě, že chcete využít nějaký vzor - třeba kostky, proužky, vzor nakoso apd. I tak by se ale pak měl materiál nějak zafixovat proti vytažení - podlepením, podšitím rovně střiženou látkou, podšívkou rovně střiženou, nebo SPECÍÁLNĚ UPRAVENÝM STŘIHEM... apod.
Vypracovaný střih č. 259 položíme na látku podle schématu:
Díly vystřihneme s přídavkem na švy 3 cm.
NÁVOD NA ŠITÍ:
Upravíme délku i šířku a vyměříme si střed dolního okraje zástěry a horního okraje volánu. Střih č. 259 má lomený okraj odou dílů, avšak s odlišným úhlem rozevření, které způsobí, že volám bude na dolním okraji poněkud zvlněný. Proto si nejdříve oba díly sestehujeme od středu směrem k okraji a stejně vsadíme i druhou stranu volánu.
Zadní díl zástěry má poněkud netradiční trojúhelníkovitý tvar, jehož horní rohy tvoří ramena. Delší strana přijde sešít s bokem předního dílu a zbývající cíp je zapínání. Druhým krokem bude sešišití ramenních švů a poté i obou boků podle instrukcí na střihu. Cípy se zapínáním doporučuji zpevnit vhodnými odstřižky a podžehlit kouskem vlizelínu. Pokud jeje nemáme, postačí kousek pevného plátna.
Olemujeme jednotlivé díly šikmým proužkem, a na spodní okraji místo lemu můžeme našít krajku.

Stejný postup prací zvolíme i u zástěry číslo střihu 258
Zástěra, střih č. 258
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama