O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :


*
*

N Á V O D Y

Š I T Í :

návod ŠITÍ: Andělky

6. září 2016 v 0:17 | STŘIHY OTYLKA |  hračky = PANENKY a ANDĚLKY
2 x pár ručiček
2 x tělíčko s hlavičkou
1 x křídla
1 x čepička
3 x květ
Všechny díly střihu pečlivě vystřihneme z vyžehlené látky.
U Andělky č. 136 ve střihu jsou dvoje ručičky. Jedny delší, a jedny kratší. Zvolíme ty, které budou více vyhovovat. Tělesné šablovy vystříhneme z tělové látky, šatičky, čepičku, květy s lístky a křídla vystříhneme z pevnější bavlny, nebo flísu, či filcu. Ponecháváme asi 1 cm na švový přídavek.
Všechny díly poskládáme lícem k sobě tak, aby šly sešít a pomalu strojem obšijeme dokola. Na každém útvaru ponecháme otvor na obrácení. Tím protáhneme sešitý díl na líc a vymneme švy. Každý díl vyplníme rounem, nebo vatou a krytým stehem otvory zašijeme. Pomocí knoflíků přišijeme ručičky k tělíčku.
Vystřižené šatky také na určených místech sešijeme a oblečeme panenku. Oblékací otvor sešijeme, můžeme uvázat pásek v pase a na záda přišijeme křídla.
Místo čepičky můžeme Andělce vytvořit vlněnou kštici:
VLÁSKY
Na vlásky si připravíme vlnu. Může být i páraná, vlásky jsou bohatší.
Vyměříme si předpokládanou délku, vlnu po částech namotáme na tvrdý papír, nebo prkénko a přestříháme a svážeme. . Takto si připravíme několik menších pramenů. Zkoušela jsem je našívat jehlou, ale vlna jde špatně protahovat za jehou skrze úplet. Záleží ale na vlně a pevnosti látky. Tímto způsobem se dá vytvořit účes s dlouhými vlásky staženámi do culíků, nebo copánků
Takže jsem vyzkoušela i způsob předšití pomocí entlu na stroji:
U tohoto způsobu je lepší používat kratší nebo polodlouhé vlásky a jde takto vytvořit bohatá čupřina.
Předšitý pramen přiložíme k hlavičce rozložený a ve švu jej přišijeme k hlavičce. Pak vlásky vyhrneme vzhůru a opět přišijeme. Vlásky zůstanou pěkně načechrané, Jak je vidět na fotoobrázcích 43 a 44.
Pak vytvoříme účes a zastřihneme přečnívající vlasy. Odstřižky doplníme okraje a prázdná místa mezi našitými vlasy.
KYTICE
Květy vytvoříme tím, že vnitřní část květu obstehujeme dokola a nit utáhneme. Tím se vytvarují lístky. Přidáme i zelený lupínek a květy sešijeme a naaranžujeme do kytice.
Nakonec domalujeme obličej.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama