O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: Kabelka s vnitřní velkou kapsou na zip

6. září 2016 v 0:41 | STŘIHY OTYLKA |  KABELKY
KATEGORIE STŘIHU:
potřeby: - látka - pevná, můře být i riflovina
- podšívka
- zip na zapínání kabelky
- vlizelín
- na výztuž ucha lze použít průsvitné hadičky, které se používají třeba do akvárií
Střih přiložímre na látku a pokud nám rozměry nevyhovují, lze je upravit tak, aby strany, které mají být spolu sešity, měly stejnou délku.
Pro vystřižení střihů křídou překreslíme na látku, je důležité počítat i s přídavkem na švy (cca 1 až 2 cm) a sešijeme naznačené záševky u dna tašky na vrchní látce i podšívkovém díle. Svrchní díl kabelky je dobré podložit vlizelínem a zažehlit, a na podšívku použijeme pevnější látku, aby se nevyhrnovala z kabelky. Švy můžeme proštepovat.
Díl na ucho přeložíme lícem k sobě a v kraji sešijeme, potom otočíme (např. pomocí vařečky).
Postup šítí vnitřních částí z podšívkoviny:
Části vnitřní podšívkové kapsy přiložíme lícem k sobě a sestehujeme dno a bočnice, které sešijeme na stroji. Stejným způsobem sešijeme i obě zbývající vnitřní kapsy. Tím nám vzniknou tři kapsy. Na horní rovné strany přijde našít zip uzavírající vnitřní kapsu. Zbylé strany přijdou přišít k vnější látce kabelky.
Zip nejprve nastehujeme na obě vnější strany vnitřní kapsy z lícových stran a proštepujeme. Pak přiložíme na levou stranu zipu druhou podšívkovou kapsu a zip sestehujeme a přišijeme na stroji. Stejmě postupujeme i na pravé straně.
Pak celou podšívku řádně urovnáme a vložíme do tašky. Uši vložíme mezi přední díl a podšívku, nahoře nastehujeme kabelku kolem dokola. Opatrně kabelku dokola obšijeme - proštepujeme na stroji, švy začistíme a je hotovo.
*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama