O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :


*
*

N Á V O D Y

Š I T Í :

návod ŠITÍ: kabelka, střih č. 535/27

6. září 2016 v 0:37 | STŘIHY OTYLKA |  KABELKY
KATEGORIE STŘIHU:
potřeby: - látka - svrchní, může být i riflovina
- podšívka
- zip na zapínání kabelky
- 4 kroužky
- 2 karabinky
Na tuto kabelku použijeme střih č. 535/27. Pokud nám rozměry střihu nevyhovují, lze je upravit, ale strany, které mají být spolu sešity, musí mít stejnou délku.
Jedotlivé díly střihu křídou překreslíme na látku, je důležité počítat i s přídavkem na švy (cca 1 až 2 cm) a vystřihneme.
Bok a dno svrchní látky podžehlíme po rubu výztuží. Žehličku na svrchní látku jen pokládáme, aby se nevytvořily bubliny.
Na svrchní látce kabelky i na dnu si najdeme střed střihu, a těchto bodech přložíme k sobě levou stranu kabelky a dno a po nastehování sešijeme. Stejným způsobem si vyměříme pravou stranu s sešilejeme. Lícem ven, rubem dovnitř.
U podšívky postupujeme trošku jinak:
Střiženou podšívku složíme podle popisky na střihu a sešijeme levé dno s levou stranou membrány. Stejně postupujeme i u pravé strany, jen v místě označeném na střihu ponecháme nedošitý otvor. Zvolila jsem úpravu střihu, která není tolik náročná na vyměřování a snáž se šije.
Na hotový korpus nyní přišijeme boky podšívky. Svrchní část kabelky obrálíme na rub. Nasadíme na ni podšívku, urovnáme a do horního otvoru vsadíme zip a kabelku obrátíme na líc připraveným otvorem. Ten uzavřeme ručně, krytým matracovým stehem.
Připravíme si i dvě poutka pro ucho.
Poutka pro ucho si ušijeme tak, že přehneme obdélník látky 4 x 10 cm podélně rubem k sobě, a po 2 stranách sešijeme. Není potřeba zapošívat. Poutko pak obrátíme nalíc pomocí tyčky. Praktická je jehlice na pletení, nebo jídelní hůlka. Vypářeme sešitý krátký uzávěr, navlečeme kroužek a vsadíme přeložné poutko do horního konce boku, kde končí zip. Zafixujeme na šicím stroji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama