O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: KAPUCE

5. září 2016 v 22:37 | STŘIHY OTYLKA |  KAPUCE
přiložíme střih na látku svrchní i podšívku a vystřiháme s 2 cm přídavkem na švy.
Jednotlivé díly si můžeme obentlovat. Dělat se to nemusí, ale když pak děláme opravu, vytrhává se okraj látky (já si to entluju). Všijeme středový díl, kterým spojíme odě boční části kapuce. Švy si urovnáme a proštepujeme. Odšijeme si záševky nad ramenním švem. Stejně sešijeme i podšívku (nebo kožešinu, pleteninu). Pak si podšívku urovnáme lícem na líc kapuce. Nezapomeňme proštepovat místo, kudy povede z kapuce vázačka. Při přešijtí okraje kolem kapuce (spoj podšívky a svrchní látky kolem obličeje) ponecháme otvory na protažení šňůrky a na obrácení kapuce na líc. Po obrácení vše urovnáme, přežehlíme a můžeme proštepoval asi 2 cm od okraje, čímž nám vznikne tunýlek na tkanici. Jediné neušité místo máme kolem krku.

Záleží na způsobu vsazení kapuce do bundy.
  1. Pokud kapuci všijeme do stojáku límce, naměříme si délku průkrčníku a délku kapuce kolem krku, upravíme obě délky vhodnými záševky na zadní části a můžeme všít do bundy.
  2. Pokud budeme mít připnutí na zip, vsaíme jej do otvoru, nejprve na podšívku, přišijeme a upravíme si vsazení zipu a přehneme vnější látku přes tkaloun zipu. Nastehujeme a pozorně přešijeme na stroji.
  3. Pokud budeme dělat připínací kapuci, zahneme okraje kapuce, přišpedlíme, nebo nastehujem a můžeme sešít. Pak si vyměříme zapínání na druky, nebo knoflíky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama