O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: KOSMETICKÁ TAŠTIČKA, střih č. 538/29

6. září 2016 v 0:35 | STŘIHY OTYLKA |  KABELKY
KATEGORIE STŘIHU:
č. 538 kabelka č 29

Na šití jsem připravila střih s vnějšími kapsičkami, základ je ale stejný jako u kabelek tohoto typu - kapsa s klopou našitá na obdélníkovém základu, zapínání na zip
Podle střihu si připravíme:
1a/ svrchní látka PD + ZD
1b/ vnitřní látka na kapsu
2/ horní lišta
3/ svrchní látka + podšívka na klopu
4/ barevný proužek (u klopy)
5/ 2 x podšívka na obdélníkový základ + 1x výztuha na podžehlení
Jako obvylke, látku stříháme s přídavky na švy, asi 2 cm a vše si vyžehlíme. Výztuhu střihneme bez švových přídavků a budeme ji potřebovat nažehlit a až ke konci prací na podšívku.

POSTUP ŠITÍ předního dílu:
Sešijeme lícem na líc svrchní látku (díl 1a) a podšívku kapsy (díl 1b) na horní tvarované části = výkroj pro otvor kapsy. Sešití provedeme na rubu a obrátíme na líc, vyžehlíme a proštepujeme. Máme 2 x střiženou podšívku, jednou podšívkou nyní podstadíme svrchní látku (díl 1a). Oba díly sesadíme k sobě zadní částí taštičky, takže na přední část bude podšívka přesahovat přes kapesní část. Toto místo si zřetelně označíme. Na onen přesah přijde našít klopa kapsy (díl 3) upevněná do horní lišty (díl 2) a v místě, kde na sebe navazují je ozdobný barevný proužek (díl 4).
Pro snažší orientaci a porozumění dopuručuji si jednotlivé díly k sobě poskládat na střihu. Jsou očíslované.
Nyní si připravíme klopu kapsy (díl 3): sešijeme lícem k sobě svrchní díl i podšívku ze třech stran. Horní stranu nesešíváme, přijde vsadit pod lištu s proužkem, obrátíme z rubu na líc, upravíme cípy a vyžehlíme. Najdeme a označíme si střed na nesešité horní části klopy.
Pak navrhuji si sesadit horní lištu (díl 2) a podélně přeložený barevný proužek (díl 4) a sešít, pak vyměřit střed a středem nasadit připravenou klopu a všechny vrstvy přišít.
Nyní musíme ukotvit dno kapsy k podšívce, a sešít. Vznilký korpus přeložíme v půli, lícem k sobě a sešijeme boky taštičky. Obrátíme na líc.
Nyní si podžehlíme vnitřní podšívku, a stejně jakio svrchní část, ji přeloženou sešijeme v bocích a vsuneme do taštičky. Pečlivě urovnáme. a pokud je potřeba, upravíme sestřižením horní okraj. Okraje i vnitřní látky zahneme, zahnutí nastehujeme.
Pro další práci si podšívku znovu vyjmeme. Na líc svrchní látky nastehujeme zip. ohneme, aby šel zapínat a přišijeme na stroji.
Nyní znovu vsuneme podšívku do taštičky, urovnáme okraje a nastehujeme podšívku k zipu. Pak celý horní okraj přešijeme na stroji. Při šití dáváme pozor, aby se látky nekroutiky, nebo nevznilky nehezké záhyby. Okraje zipu můžeme došít i v ruce. Stačí jen ponechat delší konce nití při odstřihu od stroje.
Na koníček zipu si můžeme udělat ze zbytku látky poutko na snažší uchopení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama