O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: Kufříková kabelka

6. září 2016 v 0:41 | STŘIHY OTYLKA |  KABELKY
KATEGORIE STŘIHU:
velikostní formáty z nichž jde snáze odvodit velikost kabelky

Návod je vhodný pro tyto typy kabelek:

*

Všechny díly střihu přiložíme na látku, podšívku a obkreslíme a vystřihneme s přídavkem na švy. . Z koženky a sakonu vystřihneme patřičné díly bez přídavků. Koženku použijeme na dno, postranice na spodní části těla kabelky a uši. Na obrázku střihu č. 276/12 je koženka naznačena hnědou barvou. Sakonem vyztužíme postranice a dno kabelky. Dno kabelky zpevníme i dílem z PVC, nebo kouskem prostírání. Ucha kabelky budou částečně přišité na tělo kabelky, a přebývající čísti přeložíme podélně na půl a po přešití zasuneme dovnitř zpevňovací trubičky. (jsou vhodné trubičky do akvárií).
Dlouhé bočnice kabelky jsou na jednom konci mírně zaoblené. Na straně s obloukem našijeme zip na lícní stranu, zahneme a proštepujeme tak, aby zoubky zipu byly překryté.

Po vyžehlení látkových dílů a zpevnění svrchního pláště kabelky sakonem našijeme uši kabelky, přiložíme lícem k sobě boční pás a levou stranu těla kabelky a přišijeme. Stejným způsobem přišijeme pravou postranici. Pak si nainstalujeme koženku na postranici u dna a proštepujeme. Na dně kabelky najdeme střed a přiložíme na vyměřený střed spodní části kabelky a přeijeme. Dno kabelky je o několik centimetrů delší a přesahuje pod zapínací díly se zipem. Všechny části pozorně urovnáme, můžeme prostehovat a přešít.

č. 276 orientace dílů

Nakonec sešijeme stejným způsobem pošívkové části, přišijeme kapsy a po urovnání do kabelky zasazenou podšívku přišijeme proštepováním do kabelky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama