O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: MIKINA S KAPUCÍ

5. září 2016 v 22:38 | STŘIHY OTYLKA |  MIKINY
před započetím prací ještě základní rady:

1/ první verzi u nového, tj. nevyzkoušeného střihu vždycky šiju z obyčejné látky

2/ zkoušet, zkoušet, zkoušet...

3/ proštepovávat švy až po vyzkoušení a vyladění nepřesností. Každá postava má různé zaoblení a disproporce. Ty jsou potřeba upravovat až při šití.

Střih rozložíme na rub látky a pečlivě obkdreslíme všechny díly, Vystřihujeme asi s 3 cm přídavkem na švy.Na střihu je vyznačena linie niti, pečlivě ji doržte, jinak se budou rukávy kroutit.


Nejprve si složíme oba díly kapuce lícem k sobě a sešijeme zadní šev (nejdelší zaoblená strana).
Pak si položíme lícem k sobě tělo mikiny a sestehujeme ramena a boky. Na předním díle, jenž se skládá ze dvou částí, si vyměříme zapínání na zip a mikinu vyzkoušíme. Pokud potřebuje nějaké úpravy, ve švech, podle potřeby švy povolíme, nebo naopak boky či ramena zúžíme. Pokud je vše v pořádku, přešijeme na stroji a vyměříme si a provedeme VSAZENÍ RUKÁVŮ
Pozor, na záměnu rukávů. Strana náležející k přednímu dílu, je více vykrojená. Znovu průběžně zkoušíme. Pokud je rukávová hlavice větší, pečlivě postupujeme podle návodu v článku.
Po našití rukávů přistoupíme k vypracování průkčníku. Jeho délka musí souhlasit se spodní, průkrčníkovou částí předšité kapuce. Délku vyladíme drobnými záševky, nebo vymezením zapínání na předmím díle. Když obě délky souhlasí, kapuci vsadíme a přišijeme.
Pak vyměříme šířku předních dílů. Oba díly musí být souměrné. Pak vsadíme zip, přišijeme a určíme si umístění kapes. Jejich umístění opět musí být souměrné.
Po jejich přišití vyměříme délku rukávů a těla. Na spodní části předního i zadního dílu můžeme vypracovat tunýlek na stažení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama