O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :


*
*

N Á V O D Y

Š I T Í :

návod ŠITÍ: Návleky na židle

6. září 2016 v 0:23 | STŘIHY OTYLKA |  NÁVLEKY NA ŽIDLE
Elegantní potahy zakryjí
židle, které mnohdy neladí s barevným pojetím Vašeho pokoje a ostatních dekorací. Existuje několik druhů potahů na židle a jsou rozlišeny nejen střihem, způsobem po
krytí opěradla a upevněním na židle.
Dle Vámi zadaných rozměrů navrhnu střih na potah podle Vašich požadavků, které Vám krásně padnou na Vaše židle.
Chce to něco nového a barevného, říkáme si mnozí čas od času a hledáme inpiraci. Tady ovšem nemusíte hledat a pátrat. Tady si můžeme sami vytvořit, sami diktovat a zvolit různé variace jak střihu, tak látky a řasení.
A než něco vymyslíte, zvu Vás na malou ukázku, jak můžou vypadat POVLAKY NA ŽIDLE.

Postup šití:
Střih přiložíme na látku a obkreslíme krejčovskou křídou. Stříháme s přídavkem na švy asi 3 cm. Na střihu jsou popisky, které díly na sebe navazují. Nejprve všechny díly obentlujeme, na sedačku našijeme podél tří stran tj. na boční a přední strany volán kryjící nohy. Pak sešujeme přední část a zadní část opěradla a přední díl přišijeme na zadní část sedačky v místech, kde není našitý volán. Vyzkoušíme na židli, zabereme případné větší části tak, aby se potah na židli příliš nepohyboval. Pokud je vše v pořádku našijeme zadní díl volánu a zadní stranu opěradla a oměříme délku volánu. Po začištění spodního okraje můžeme na vnitřní stranu sedačky, tj. pod židli, mezi nohy našít zpevňovací pásy opatřené suchým zipem. Pásy se budou zapínat do kříže a zajistí potah proti posunu do stran.
Podle typu střihu nakonec našijeme ozdoby (mašle, bambule) a potah je hotov.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama