O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: Plavky a opalovačky č. 121

5. září 2016 v 23:35 | STŘIHY OTYLKA |  PLAVKY


Spotřeba:
1 x výška horního dílu + 1 délka kalhotek (kraťasů)


U šití plavek záleží na pružnosti použitého materiálu.
Obkreslený střih horního dílu (na rubu) si ještě ostehujeme po liniích nákresů a vystřihneme s přídavkem na švy 1 až 1,5 cm.
Pokud máme pochybnost o celkovém vyznění plavek, je lepší střih vyzkoušet na pružné tričkovině. Musíme brát v potaz, že nadměrné velikosti potřebují volnější oděvy, a tedy i plavky, aby nevynikly obliny a nedostatky postavy, ale byly zarovnané. Živůtek po vystřižení a zesazení dílů sestehujeme a případně povolíme, nebo vypasujeme dle potřeby. Pokud máme na horním díle vázačku, sešijeme pruh látky lícem k líci do tunýlku a obrátíme na líc. Hotovou vázačku přišijeme k výstřihu na průkrčníku.
Prsní košíčky umístíme tak, aby dobře seděly. Je vhodné se v tomto případě řídit umístěním a uchycením košíčků podle starých a nejlépe padnoucích plavek.
Horní část většinou bývá přichycena za horní okraj výstřihu. Pokud je šíře ramínek větší, k okrajům košíčků přišijeme odstřižky, aby šly dobře přišít a nikde látku netáhly.
Po sešití postranních švů obroubíme průkrčník a průramky. Nakonec po vyzkoušení začistíme a upravíme spodní okraj plavek.
Kalhoty plavkové
Obkreslený střih (na rubu) si ještě ostehujeme po liniích nákresů a vystřihneme. Vše obentlujeme a vyžehlíme
Díly kalhot složíme podélně na polovinu, lícovou stranou dovnitř. Sestehujeme vnitřní krokové švy na nohavicích. Stehujeme od spodu.
Boční šev na nohavicích:
Na obou polovinách kalhot začistíme a rozžehlíme okraje švů rozložené do stran. Jednu nohavici obrátíme na líc a obě poloviny vsuneme do sebe tak, aby lícové strany látky ležely na sobě. Vznikne nám roura a výkroj sedu sestehujeme, a po vyzkoušení sešijeme na šicím stroji.
Při zkoušení zkontrolujeme příléhavost v pase a v obvodu sedu, šířku nohavic, délku kalhot a upravíme.
V pase kalhoty vsadíme do pásku, nebo jen uděláme tunýlek na protažení gumy. Nohavičky začistíme lemem stejně jako průramky po stanovení potřebné délky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama