O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :


*
*

N Á V O D Y

Š I T Í :

návod ŠITÍ: podprsenka

5. září 2016 v 23:34 | STŘIHY OTYLKA |  PODPRSENKY

před započetím prací ještě dvě základní rady:

1/ první verzi u nového, tj. nevyzkoušeného střihu vždycky šiju z obyčejné látky

2/ proštepovávat švy až po vyzkoušení a vyladění nepřesností. Každá postava má různé zaoblení a disproporce. Ty jsou potřeba upravovat až při šití.
Podprsenky můžeme šít jak z pružných materiálů, tak i z plátna svrchního, s plátěnou podšívkou z tenkého pláténka - popelínu.

Spotřeba:
  • svrchní plátno 1 x výška oděvu - průměr košíčku
  • podšívka 1 x výška oděvu - průměr košíčku
  • nebo z pružného materiálu 1 x průměr košíčku
  • guma nebo pruženka na ramínka (naměříme asi o 10 cm delší na vůli)
Na střižení látky si ponecháme 1 až 1,5 cm vůle na švy. Obkreslený střih oděvu (na rubu) si ještě ostehujeme po liniích nákresů a vystřihnem Vše obentlujeme a vyžehlíme. Stejným způsobem si připravíme i plátěnou podšívku. Nejprve sestehujeme tvarovací švy prsních košíčků, sestehujeme tvarovací švy na sedlech a vyžehlíme.

Sešijeme po rubu složená ramínka (pokud nepoužijeme pruženku, či ozdobnou stuhu, nebo krajku podloženou podšívkou) podélně a ponechaným otvorem obrátíme na líc.

Vsadíme vytvarované košíčky do sedla a vyzkoušíme. Případné nedostatky přestehujeme a pokud prsní košíčky správně sedí, můžeme všechny švy přešít strojem. Stejným způsobem vypracujeme i podšívku a sesadíme oba díly dohromady lícem k sobě. Na určených místech vsadíme jedním koncem ramínka a pečlivě obšijeme dokola celou podprsenku. V jednom místě si ponecháme otvor na obrácení ušité podprsenky na líc. Tímto otvorem pak podprsenku protáhneme, vymneme švy a celou podprsenku vyžehlíme. Otvor uzavřeme krytým matracovým stehem. Nakonec vypracijeme zapínání na zádech i na horních koncích košíčků. Nakonec můžeme okraje oděvu proštepovat.

pokládka střihu

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama