O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: Prostřižená kapsička se zipem

5. září 2016 v 22:59 | STŘIHY OTYLKA |  VŠÍVÁME ZIP
Tento druh kapsičky umísťujeme jak do kabelek, tak na oděvy.
Šířka látky, kam umístíme kapsičku, musí být o 8 cm delší, než zip. Když potřebujeme odhadnout výšku látky na kapsičku, přidáme k rozměru kapsičky 5 cm. Měříme od zipu po spodní okraj kapsičky.
Přídavky na švy jsou minimálně 1 cm.
Ustříhneme zip (pokud je příliš dlouhý) na požadovanou délku ze strany jezdce. Ponecháme alespoň 2 cm na vsazení zipu do švu.
Konce zipu u jezdce ručně sešijeme k sobě.
Vyznačíme si otvor pro zip podle délky zoubků. Ne podle celého zipu. Nakreslíme si obdélník široký podle délky zubů zipu, vysoký 1 cm na střed rubové strany jednoho dílu kapsičky. Obdélník bude otvorem pro zip a jeho umístění musí být alespoň 5 cm od horního okraje látky na kapsičku. Středem nakresleného otvoru vedeme středovou linku s véčky na obou koncích.

nástřh otvoru kapsičky:
Umístěte látku kapsičky rubem vzhůru minimálně 7 cm pod horní okraj látky (tašky). Díl kapsičky přišpendlíme k vnější látce tašky a přišijeme okolo vyznačeného obdélníčku. Vystřihneme otvor (kasičkovou látku i vnější taškovou), nastřihneme i obě véčka, ale nenatříhneme je úplně do okraje.
Protáhneme látku kapsičky vzniklým otvorem na rub tašky. Urovnáme a přežehlíme. Umístíme zip na otvor kapsičky, nastehujeme zip a přišijeme zip k látce rubu kapsičky zevnitř tašky.
Pak kapsičky urovnáme, přiložíme další díl kapsičky, sešpendlíme a urovnáme. Nakonec kapsičku obšijeme a začistíme švy entlem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama