O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: taneční kolová sukýnka

5. září 2016 v 23:04 | STŘIHY OTYLKA |  SUKNĚ
U této sukýnky jde vlastně o dva spojené střihy: sukýnku a kalhotky.
Kalhotky sahají do pasu a na bocích mají nasazenou kolovou asymetrickou sukni.
Používá se na balet, krasobruslení, gymnastiku, ale dá se použit i na běžné nošení. Záleží na použitém materiálu. Nejvhodnější je plavkovina, pro běžné nošení bavlna s elastenem.
Spotřeba:
KALHOTKY = 1 x délka
SUKNĚ KOLOVÁ = 2 x délka
Střih položíme na látku, obstřihneme s přídavkem 2 cm na švy. U kahotek v pasové části a kolem nohou přidáme na švy asi 4 cm, tj. 2 x výška gumy + 0,5 cm na založení.
Na kalhotkách nejdříve sešijeme boční díly, rozkrokovou část podložíme na rubu proužkem bavlněného úpletu. Do pasu vsadíme pasovou gumu. U sukně sešijeme boční švy a sukýnku nastehujeme licem na líc kalhotek tak, aby jejich horní část tvořila sedlo podle obrázku. Po vyzkoušení a případných úpravách oba kusy sešijeme.
Vyměříme spodní okraj sukně na postavě, zde si musíme všimnout charakteristiského tvaru břicha a hýždí, aby sukně byla všude stejně douhá i přes případné nerovnosti postavy. Sukni si proto necháme změřit od podlahy (na stole, či podložce) vzhůru při pomalém otáčení. Přední a zadní část sukně necháme mírně delší podle střihu, čímž vznikne potřebná špička.
Ještě jednu radu ke střihům s pružným sedlem: Já stříhám náplet do pasu 2/3 obvodu pasu. Např. pas 75, náplet 50. Gumičku nedávám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama