O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :


*
*

N Á V O D Y

Š I T Í :

návod ŠITÍ: ZAVINOVAČKA klasická č. 404

20. září 2016 v 12:34 | STŘIHY OTYLKA |  ZAVINOVAČKA

MATERIÁL, doporučuji předeprat a vysrážet:
Látka - nejlépe bavlněná
Výplň - vatelín nebo duté vlákno, dříve se používala i deka, nebo tenký polštář s péřovou výplní. Pokud použijete syntetické, smíte prát na max. 40 °C a žehlit opatrně. Bavlněný vatelín je sice dražší, ale údržba snazší. Péřová výplň se prát nedá.

POSTUP STŘÍHÁNÍ:
2 x Střední díly - střihneme se přídavky na švy ze svrchní látky, oblast hlavičky, tj. asi 20 cm horní okraj zastřihneme do oblouku.
2 x Potah vatelínu: střihneme se přídavky na švy z jednobarevného plátna
1x díl z vatelínu (ten bez přídavků na švy)
2x dva boční zavazovací díly střihneme díly se přídavky na švy.
6x šňůrky 56 x 2,5 cm opět s přídavky, hotová šíře je 0,5 cm, pokud je chcete mít ze stejné látky. Můžete koupit stužky, které budou hezky ladit s látkou.

POSTUP ŠITÍ:
Vystřižené díly začistěte entlem a vyžehlete.
Boční díly: Jednu z delších stran bočních dílů (tu, odkud budou vycházet šňůrky) založte. Postranní díly sešijte na třech stranách obě látky lícem k sobě. Nesešívejte stranu, která bude vsazená do těla zavinovačky, na delší straně ponechte výstupní otvory na stužky. Poté křídla zavinovačky obraťte na líc. Na kratších stranách vypracujte tunýlky široké 2 cm. Nakonec vypracujte střední tunýlek.
Šňůrky: nastříhané proužky látky přehněte nejprve z obou stran do středu a sežehlete. Nyní přeložte v polovině, opět vyžehlete a prošijte. Navlékněte do tunelů bočních dílů a na okraji, který bude vsazen do těla zavinovačky konce vázaček napevno přichyťte. Konce začistěte.
Tělo zavinovačky:
Svrchní díl můžeme před šitím na lícní straně ozdobit krajkovým volánkem v jedné nebo dvou řadách, či nějakou aplikací, nebo výšivkou.
Na spodní díl zavinovačky přiložíme oba boční díly souměrně proti sobě po obou stranách, sešpendlíme a přiši
jeme i se stuhami. Na spodní díl přiložíme lícem na líc svrchní část zavinovačky, urovnáme a sešijeme. Na dolním konci vypracujeme kryté zapínání na knoflíčky, nebo druky.
Vkládací vložka z vatelínu: Tu můžeme ušít z jednobarevného plátna tak, že oba vystřižené díly položíme lícem na sebe, 3 strany prošijeme, obrátíme na líc, vložíme vložku a zbylý otvor také sešijeme.
Zavinovačka s výměnou vložkou se snáž udržuje a můžete podle potřeby měnit jednobarevný zdobný potah za barevný nebo teplý podle potřeby.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama