O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :


*
*

N Á V O D Y

Š I T Í :

Vliselín aj. zpevňující a vložkové materiály

5. září 2016 v 21:55 | STŘIHY OTYLKA |  VÝZTUHY A ROUNA

Vliselín aj. zpevňující a vložkové materiály


vatelínem bývá často nazýváno rouno - což je měkký materiál, co se dává třeba do zimních bund
Novopast je klasický vlizelín - netkaný pojený materiál buď nenažehlovací nebo z jedné strany s kuličky lepidla = nažehlovací.
Ronopast - už od pohledu je to měkká výztuž, jakoby spojený vlizelín a na něj položené rouno (vatelín) - na vyztužení kabelek a tašek. Měl by zafixovat, vyztužit, nebetonovat a hlavně nedělat bubliny, když by se někde začal časem odlepovat - takže se že může nažehlit i na vrchní díly. Jinak se s ním vyztužují vždy spodní díly: podšívky, podsádky apd. právě kvůli těm nevzhledným časem se odlepujícím místům, kde pak dělají bubliny. A určitě je nažehlovací i nenažehlovací - musíte při objednávce pozorně číst
Termolín - duté vlákno,je měkké a hřejivé a používá se do zavinovaček,různých podložek,dětských dek a pod.Je vhodné i pro alergiky a praním se nedeformuje.
Novolin - Ideální základní materiál pro podložení výšivky na pleteninu (lze kombinovat i s trhacími papíry)
Ronar - je avizovaný rozdíl od vlizelínu - nažehlovací, kupříkladu na vyztužení peněženek - měl by materiál "zabetonovat", ale přitom by se takto vyztužená látla pořád měla dát v pohodě šít. Velmi tuhý vlizelín, používá se na zpevnění ploch, na obaly na knížky, květináče, peněženky, kabely, tašky, apod.
TerPolín - tkaná režná látka s hrubýma kuličkama termolepidla - zabetonuje látku, je nutná vysoká teplota na přižehlení - takže vhodný jen na malé plochy - hrozí bubliny a tvrdá plechová látka asi na oděvu není to pravé ořechové - tak jen na patky kapes apd.
VÝPLŇOVÉ MATERIÁLY:
NAŽEHLOVACÍ MATERIÁLY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama