O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

návod ŠITÍ: ŽUPAN S KAPUCÍ

16. července 2017 v 9:08 | STŘIHY OTYLKA |  ŽUPAN
před započetím prací ještě základní rady:
1/ první verzi u nového, tj. nevyzkoušeného střihu vždy šiju z obyčejné látky
2/ zkoušet, zkoušet, zkoušet...
3/ proštepovávat švy až po vyzkoušení a vyladění nepřesností. Každá postava má různé zaoblení a disproporce. Ty jsou potřeba upravovat až při šití.
Střih rozložíme na rub látky a pečlivě obkdreslíme všechny díly, Vystřihujeme asi s 3 cm přídavkem na švy. Na střihu je vyznačena linie osnovy, pečlivě ji dodržte, jinak se budou rukávy kroutit.
Pak si položíme lícem k sobě tělo županu a sestehujeme ramena a boky. Župan vyzkoušíme. Pokud potřebuje nějaké úpravy, ve švech, podle potřeby švy povolíme, nebo naopak boky či ramena zúžíme. Pokud je vše v pořádku, přešijeme na stroji.
Po té vyměříme a provedeme VSAZENÍ RUKÁVŮ
Pozor, na záměnu rukávů. Strana náležející k přednímu dílu, je více vykrojená. Znovu průběžně zkoušíme. Pokud je rukávová hlavice větší, pečlivě postupujeme podle návodu v článku.
Po našití rukávů přistoupíme k vypracování kapuce a průkčnu. Zadní délka průkrčníku musí souhlasit se zadní průkrčníkovou částí kapuce. Délku vyladíme záševkem na náramenicí a sešijeme několik spojovací šev kapuce. Po vaszení do zadního průkrčníku kapuci přišijeme.
Pak vyměříme šířku předních dílů. Oba díly musí být souměrné. Určíme si umístění kapes a přišijeme. Jejich umístění opět musí být souměrné.
Po jejich přišití vyměříme délku rukávů a dolního okraje županu.
Nakonec upravíme přední okraj županu s kapucí. Přebytečnou látku zahrneme, zastřihneme a celý přední okraj županu proštepujeme.
VYBRANÉ STŘIHY:
Župan s kapucí
na teplé zachumlání
e-shop zdarma

179,- Kč
Dostupnost: 10 dnů
Župan kratší Albert
jednoduchý základní střih
e-shop zdarma

176,- Kč
Dostupnost: 10 dnů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama