O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

Listopad 2017

návod ŠITÍ: králík

25. listopadu 2017 v 8:57 | STŘIHY OTYLKA |  hračky = ZVÍŘÁTKA

KATEGORIE STŘIHŮ:
Materiál a potřeby:
- střih
- látka na tělo a hlavičku
- duté vlákno, nebo jiná vhodná výplň tělíčka a hlavy
 1. Podle šablony si vystřihněte tělíčko se švovými přídavky
 2. sešijeme vyznačené záševky
 3. díly přiložíme k sobě lícem na líc a vyměříme si umístění končetin a uší
 4. postupně sešijeme uši a tělo s ponecháním otvorů na vyplnění a vsazení končetin a uší
 5. u nohou sestehujeme boční šev, čímž nám vznikne tubus, který v jednom konci uzavřeme kruhovým chodidlem. Látky opět máme sestavené lícem k sobě
 6. pokud je vše v pořádku, švy přešijeme strojem
 7. díly obrátíme na líc
 8. vyplníme rounem nejdříve končetiny a řádně upěchujeme. Pokud chceme, aby hračka stála, pěchujeme opravdu důkladně. Mám vyzkoušeno, že látka časem trochu povolí, proto je dobré nechat rozpracované tělíčko odpočinout jeden až dva dny, a pak znovu doplnit výplň a důkladně v končetinách upěchovat. Samotný trup není potřeba tolik plnit, ještě doň přjíde vsadit hlava.
 9. pěchování hlavičky vyžaduje opět pečlivé upěchovávání výplně. Na vnitřní výplň hlavičky jsem použila vatu, která se dá zabalit do pevné kuličky a vsadit do pružného úpletu. Dlouho jsem zkoušela, jaký materiál je nejvhodnější a nejlépe se osvědčila špička liché bílé ponožky (známe naše milované pračky "ponožkožroutky").
 10. při vsazování končetin, hlavy a uší do těla dbáme na pečlivé vsazení asi 1 až 1,5 cm hluboko aby nedošlo k uvolnění. Vsazené díly všijeme ručně krytým matracovým stehem a dobře zapošijeme
 11. oči můžeme namalovat barvou na látku. U hraček určených pro větší děti můžeme našít očka určená pro panenky a hračky. Svůj účel splní i knoflíky, nebo korálky. Musíme však dbát na bezpečnost, aby nedošlo k uvolnění.
VYBRANÉ STŘIHY:
Králík
Výška 30 cm
e-shop zdarma

81,- Kč
Dostupnost: 10 dnů