O B J E D N Á V K Y

S T Ř I H Ů :N Á V O D Y ...Š I T Í :

Střihy na přání

5. září 2018 v 14:31 | STŘIHY OTYLKA |  NOVINKY, návrhy střihů na přání
Když jsem v roce 2011 otevírala svůj první e-shop, snažila jsem se mít širokou prodejní základnu všech druhů střihů. Celkem rychle jsem však odhalila, že je to nesmysl. Ano, čtete správně. Jde o základní fakt, že i kdybych měla desttisíc modelů, nedokážu pokrýt požadavky a potřeby trhu.

Takřka ihned po otevření e-shopu mi začaly chodit dotazy typu - chtěla bych střih.....můžu poslat poslat obrázek?
A pak následovala sáhodlouhá diskuze o úpravách, tělesných mírách, typu látky, způsobu šití a ceně.

Takže jsem položku STŘIHY NA PŘÁNÍ vložila do prodeje a v ceně jsem zohlednila i vývoj nové konstrukce střihu a zpracování podkladové dokumentace.

A jak to funguje?

Zákazník si přeje, pošle obrázek modelu, já podle jeho připomínek zpracuji obrazovou dokumentaci a po jejímž schválení si vyžádám míry.

Abych mohla provést výpočty, musím projít stoh učebnic, skript a manuálů. Přestože už mám velice obsáhlou sbírku, obvykle nenajdu to, co potřebuji. Takže musím kombinovat dva a více podkladů výpočtů. Tj. základní střih doplnit o požadované záševky, sedlo, vhodný typ rukávů, klop, límce, tvar sukně aj.

Nejzajímavější práce je historických střizích. Tam nejde jen o svrchní oděv, ale i vhodné korzety, spodničky, punčochy a jiné doplňky a součásti. Obrazová dokumentace je omezená svou dostupností i kvalitou. Nad pátráním leckdy strávím i několik dní. Ale výsledky mé práce jsou používané v historických klubech a spolcích, ve fotoateliérech, na divadelní scéně i slouží jako dekorace, či spíše repliky v muzeu.

Současné střihy jsou používány pro amatérské i profesionální šití, pro školní tvorbu, pro dílny, eshopy.


A zpětná odezva?

Občas přijde obsáhlý milý dopis s několika obrázky, většinou další objednávka, příslib doporučení pro kamarádku. A pokud dostanu svolení, obrázky uveřejním u zboží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama